Son Dakika

BITLO.COM UZMANLARI DEĞERLENDİRDİ: HAFTALIK BİTCOİN KRİPTO PARA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ ANALİZİ

 


Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında aşağı yönlü hareketlilik hakim oldu. Haftalık bazda Bitcoin ABD doları karşısında %-8.25 gerilerken, Ethereum’daki değer kaybı %-10.31’i buldu. BTC/TRY paritesinde ise %-7.60 düşüş yaşanırken, ETH/TRY paritesinde  %-8.91’lik düşüş görüldü.

Haftanın Önemli Gelişmeleri

  • Kripto paralardaki aşağı yönlü hareketlilik toplam piyasa değerinin de 816 milyar dolar seviyesine kadar düşmesine yol açtı.
  • Spot Bitcoin ETF başvurusunun reddedilmesi ile birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açan Grayscale, Temyiz Mahkemesi’nden SEC’in kararını gözden geçirmesini istedi. SEC Başkanı Gary Gensler ise CNBC’de yayınlanan bir programda kripto para birimleri hakkında konuştu ve emtia olan tek kripto varlığın Bitcoin olduğunu söyledi.
  • Harmony (ONE), Horizon köprüsünden çalınan fonlarını kurtarmak için 1 milyon dolarlık ödül vereceğini ve fonların geri iade edilmesi durumunda saldırganlardan şikayetçi olmayacağını açıkladı. Fakat yapılan açıklama sonrasında saldırganlardan herhangi bir geri dönüş olmadığı gibi fonlar farklı cüzdanlara hareket ettirilmeye başladı.
  • Geçtiğimiz hafta BTC’de sert düşüşler yaşanmasını fırsat bilen MicroStrategy, 480 BTC satın aldığını açıkladı. MicroStrategy'den sonra El Salvador da ortalama 19.000 dolar fiyat ile 80 BTC satın aldığını duyurdu.

1000 TL'lik Yatırımın Bu Hafta Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz hafta en çok kazandıran kripto para birimleri Lunc, dYdX, Immutable X ve Curve oldu. Lunc geçtiğimiz hafta %100.06 oranında artış gösterirken  dYdx  %14,01 oranında arttı, haftanın ön plana çıkan diğer kripto para birimleri de IMX ve CRV oldu. IMX %10,88 ve CRV %7,57 oranında artış gösterdi.

 

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.