Son Dakika

TOKİ BAŞKANI: "VATANDAŞIMIZIN ÖNÜNDE 45 GÜNLÜK SÜRE VAR."

 


TOKİ Başkanı Ömer Bulut TRT Haber'e konuk oldu. Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi'nin detaylarını açıkladı.

Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyasına başvurular yarın başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başvuruları ekim sonuna kadar sürecek olan sosyal konut projesinin ilk temelini yılbaşında atıyoruz" dedi.

Başvurular için süre konusunda acele edilmemesi gerektiğini söyleyen Bulut, Konut projesinden faydalanmak için gerekli şartları tek tek sıraladı.

"Vatandaşın önünde 45 günlük süre var"

Başkan Bulut, "Vatandaşımızın önünde 45 günlük süre var. Ekim ayının sonuna kadar çok rahatlıkla başvurabilirler. Hem projeyi inceleme imkanları bulurlar. Hem daha sakin düşünebilirler. Dolayısıyla endişe etmesinler. 31 Ekim'den önce bunun sonlanması söz konusu olamaz. İlk günde başvuranla, son günde başvuran arasında hiçbir fark yok. Başvuru süresiyle ilgili endişe yapıp kimse telaşa kapılmasın" dedi.

Başvuru yapmada öncelikli şartın 'Türk Vatandaşı olmak' olduğunu söyleyen Bulut, sözlerine şöyle devam etti:

"Evinin olmaması gerekiyor bir de gelir skalası vardı. Bugün cumhurbaşkanımız 14'ten 16'ya 16'dan 18'e çıkardılar. Çünkü son memur zamlarıyla birlikte memurların bu kampanyadan konut alamama durumu oldu. Dolayısıyla oradaki rakam da biraz yükseltildi. 18-30 yaş arası gençlere yüzde 20 kontenjan ayrıldı. Konutlarımız engelli vatandaşların tek başına yaşayabilecekleri şekilde dizayn edilecek."

Hiç yorum yok

Yorum yazarak Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uymayı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Devletajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.